SKANIOS NAUJIENOS IŠ ALLOS

Vertinantiems ekologišką produkciją Vokietijos gamintojas ALLOS puikiai pažįstamas. Jau 30 metų ALLOS prekinis ženklas žmonėms asocijuojasi su sveikais gardumynais, pagamintais iš aukštos kokybės biologiškai augintų sudėtinių dalių. Šio gamintojo produkciją rasite kiekvienos gerbiamos Europos bio-parduotuvės lentynose, iš kurių jie graibstyte graibstomi.

Kompanijos veikla prasidėjo 1974 metais Vokietijoje, kai Valteris Langas (Walter Lang) pradėjo nedidelį individualaus verslo projektą – fasavo medų ir gamino vaisinius batonėlius. Po keleto metų įmonė pradėjo gaminti uogienę be cukraus bei savo keptuvėje kepti spelta kviečių sausainius. Įvairios inovacijos, atradimai, originalūs receptai ir išradimai – tai būdinga Allos! 1982 metais ALLOS buvo pirmieji, kurie Europos bio – maisto produktų gerbėjams parodė burnotį, šiek tiek vėliau – ir saldžiąsias agavos sultis: iki tol šie produktai beveik ne vienam čia nebuvo pažįstami ir parduotuvėse nebuvo siūlomi. Beveik kasmet Allos savo klientus nustebina su kokia skania, kvapnia, sveika naujiena – visuomet pagaminta iš aukštos kokybė žaliavų pagal tradicinius metodus.

Nuo 2005 metų ALLOS yra sertifikuotas pagal kokybės ir aplinkai draugiškus gamybos standartus DIN EN ISO 9001 ir 14001, 2007 metais įmonė gavo aukščiausio laipsnio IFS (International Food Standart) sertifikatą, kuris patvirtina, kad gaminami vartotojams saugūs ir labai kokybiški maisto produktai.

Taigi, kokie šio ekologiškų produktų gamintojo gaminiai nugulė BIOSALA parduotuvių lentynose?

Veganiški paštetai - ne tik veganams

Pikantiški ir kvapnūs kreminiai paštetai – su alyvuogėmis, prancūziškomis žolelėmis, grybais, žaliaisiais pipirais... Pirmą kartą ragaujantiems visavalgiams, bus sunku patikėti, kad jie pagaminti be jokių gyvulinės kilmės medžiagų – paštetai tokie skanūs ir sotūs! Sveikatinga ir pilnavertė alternatyva jau nusibodusiems sumuštiniams su sūriu ir dešra, o vegetarams bei veganams, tai tikra skonių fiesta!

Ekologiški sausi pusryčiai - tikras gardumynas

Ekologiški traškūs sausi pusryčiai ALLOS – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pusryčių be pridėtinio cukraus, nes jie saldinti tik medumi ir agavų sirupu. Dribsniuose yra daug skaidulinių medžiagų. Dėka sudėtyje esančio burnočio, šiuose sausuose pusryčiuose gausu natūralių mineralų, tokių kaip kalcis ir magnis. Burnotis – 10000 metų senumo augalas, įvertintas senovės graikų, inkų ir actekų. Šiandien jau moksliškai įrodyta, kad burnotis turi unikalių maistinių savybių, reikalingų optimaliam maitinimuisi. Burnotis lėtina senėjimo procesą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gydo tuberkuliozę, bronchitą, lėtinę skrandžio opą ir daugelį kitų negalavimų.

ALLOS naujienų ieškokite visose BIOSALA parduotuvėse arba internetu ČIA

Praeitas KAI MAKIAŽO PRIEMONĖS SUSITINKA SU MENU
Kitas NAUJIENA! BAMBUKINIAI DANTŲ ŠEPETĖLIAI HUMBLE BRUSH