SVEIKESNĖ KASDIENYBĖ: NUO, KO PRADĖTI?

Naujieji metai dažnai prasideda pažadais. Pasižadėjimais mesti nesveikus įpročius, papildomus kilogiramus, pradėti sportuoti, sveikiau maitintis t.t. Tačiau, jei nėra vidinės motyvacijos, užsispyrimo, pažadai tampa labai trumpalaikiais. Sveikų produktų parduotuvės BIOSALA, visus šiuos metus su jumis aktyviai dalinsis svarbia informacija apie sveikus produktus, patiekalus, sveikos mitybos naujoves, kad šie naujametiniai pažadai būtų lengviau įgyvendinami. O šį kartą, dalinamės keletu patarimu, nuo ko pradėti gyventi sveikiau?

Kaip pradėti rūpintis savo sveikata?

Labai norime tikėtis, kad net ir visiškai sveiki ar sveikai besijaučiantys žmonės trumpam stabtelės ir susimąstys: o kaip aš jaučiuosi? Ar esu darbingas? Kada paskutinį sykį tikrinausi sveikatą, atlikau būtinus tyrimus? Ar atrodau sau patraukliai? Ar esu laimingas? 

Kai atsakysite sau į šiuos klausimus, atsakymai - taps pirmuoju žingsniu veiksmų link. 

Sveika gyvensena – tai tinkama mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas, žalingų įpročių atsisakymas. Nuo ko reikėtų pradėti? Kiekvienas sprendžia individualiai: kas norėtų pradėti sveikiau maitintis, kam norėtųsi daugiau pajudėti ar sportuoti, kam svarbu atrasti būdų stresui sumažinti.  Medikai rekomenduoja, jei nuspręsite peržvelgti savo mitybą, neskubėkite visko keisti staiga ir radikaliai: galbūt pradžiai užtektų atsisakyti tik kai kurių produktų (mažiau vartoti cukraus ir jo produktų ), daugiau gaminti maisto namuose ar mažinti porcijas. Fizinio krūvio didinimui rekomenduojama rinktis kasdienę aktyvesnę veiklą: daugiau pasivaikščioti pėsčiomis, vietoje lifto rinktis laiptus, užsiimti kasdiene ruoša, rūkymo/kavos pertraukėles darbe pakeisti keliais pratimais. Kartais tiesiog paėjėkite iki kolegos darbe ir pasikalbėkite, vietoje elektroninio laiško siuntimo. Pradėti pokyčius galima nuo paprastų ir mažų dalykų. Palaipsniui, apsipratus su naujo gyvenimo būdo pasikeitimais, greičiausiai atsiras įkvėpimas žengti ir toliau.

Gyventi sveikai brangu? NETIESA

Daugelis turbūt girdėjo MITĄ, kad gyventi sveikai - brangu. Tai netiesa. Noras sveikai gyventi yra kiekvieno individualus apsisprendimas. Kas nori ieško galimybių, kas nenori – priežasčių. Ar brangiai kainuoja mesti rūkyti? Atsisakyti beverčių maisto produktų, pakeisti juos paprastomis lietuviškomis daržovėmis ir vaisiais? O pasivaikščioti su vaikais ar draugais kiekvieną vakarą ar nueiti į parduotuvę pėsčiomis? Sportas namuose, aktyvi veikla net ir šaltuoju seonu lauke - nieko nekainuoja. Tereikia noro!

Sutinkame, kad kokybiškesni, ekologiški produktai kartais kainuoja brangiau, tačiau atsisakydami beverčių saldintų gėrimų, mažindami saldumynų kiekį, beverčius užkandžius sitaupysite pinigų kokybiškiems, maistingiems kasdieniams produktams.

Tapkite pavyzdžiu savo vaikams

Jei kartais pristingate motyvacijos stengtis keisti kasdienius įpročius dėl savęs, darykite pokyčius dėl savo vaikų ir tapkite jiems sektinu pavyzdžiu. Vaikai labai daug ką išmoksta iš tėvų. Mitybos įpročius, laisvalaikio leidimo būdus netgi savo emocijas ir reakciją į stresą nevalingai perduodame savo vaikams. Tad ir formuojant sveiko gyvenimo įgūdžius, didelė atsakomybė tenka tėvams. Vaikai noriai visko mokosi ir yra iš prigimties labai smalsūs, tad kodėl gi jų neįtraukus į valgio gaminimo procesą ar net formuojant šeimos meniu (tuo pačių skatinant domėtis, ką sveika valgyti, o ko verta atsisakyti ). Praleiskite daugiau laiko su vaikais lauke: pasivaikščiokite, prisiminkite čiuožinėjimo ant ledo ar nuo kalniuko malonumus. Smagu, kai tėvai ir vaikai atranda bendrus užsiėmimus (populiarios šiuo metu jogos, karate praktikos, visos šeimos lankymasis baseine ir pan.).

Pradėkite permainas nuo mažų dalykų ir Jums tikrai pavyks! 

Praeitas KUO NAUDINGOS CHLORELLA TABLETĖS?
Kitas BAOBABO MILTELIAI – STIPRIAM IMUNITETUI IR DAILIOMS FORMOMS