MAISTO TENDENCIJOS: KAS DOMINUOS ANT STALO 2018-ASIAIS

Tikriausiai jau atkreipėte dėmesį,kad kasmetinės tendencijos išskiriamos ne tik mados, grožio, bet ir maisto srityse. Neperdirbtų ir specialiosios paskirties maisto produktų asociacija, kurią sudaro maisto meistrai, importuotojai ir verslininkai, – neseniai paskelbė kasmetinę maisto tendencijų ataskaitą, skirtą prognozuoti, kurie maisto produktai ateinančias metais pateks į populiariausiųjų sąrašus. Taigi, kokios ryškiausios maisto tendencijos 2018-aisiais.

Augaliniai produktai, pieno pakaitalai

Ekspertai vienbalsiai teigia, kad augalinės kilmės pagrindu pagaminti produktai, ypač esantys pieno produktų pašonėje, taps neįtikėtinai populiarūs. Tiek vengiantiems laktozės, tiek ir besirenkantiems veganizmo kelią riešutų ir avižų gėrimas neabejotinai kuo puikiausiai tiks racionui praturtinti. Rinkitės nesaldintus šios kategorijos produktus, jei norite atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Vis dažniau turintieji šį tikslą renkasi dietą, kurios pagrindas – augalinės kilmės baltymai. BIOSALA parduotuvėse tokių produktų asortimentas itin gausus. Parduotuvėse rasite įvairių augalinių pieno pakaitalų, augalinės grietinėlės, ledų ir net šokoladų be cukraus ir be laktozės.

 

Supermaisto milteliai 

Matė ir ciberžolių latė neabejotinai įtrauktos į praėjusių metų populiariųjų gėrimų sąrašus, o štai 2018-ais metais dėmesys bus telkiamas į peruvinę pipirinę (maca) ir kakavą. Dar akcentuojama, kad aktyvintoji anglis pretenduoja į supermaisto statusą dėl jai būdingo detoksikuojamojo poveikio. Taigi nevertėtų stebėtis, kad ateinančiais metais aktyvintosios anglies bus dedama beveik į viską, pradedant pica ir baigiant limonadais bei ledais.

Alternatyvūs traškučiai

Bulvių traškučiai į areną žengia atsinaujinę tiek gamybos proceso, tiek ir naudojamų ingredientų prasme. Ką gi tai reiškia ateities užkandžių aktualijoms? Tikėtina, kad ragausime pačių įvairiausių anksčiau nematytų rūšių traškučių. Ši tendencija apima ir sveikesnes alternatyvas, pagamintas iš kitų šakninių daržovių, todėl vertėtų ruošti skonio receptorius pastarnokų, ropinių gumbapupių ir kitų daržovių traškučių variantams.BIOSALA parduotuvėse jau dabar galite rasti lęšių, morkų, burokėlių, topinambų, kokosų ir kitų traškučių, kurie tikrai sveikesnė alternatyva bulvių traškučiams. 

Naujas kukurūzų paplotėlių gyvenimas

Ar prisimenate, kai šių metų vasarą buvo pristatytas kukurūzų paplotėlis su keptu kiaušiniu? Panašu, kad ši miela tendencija ateinančiais metais taps dar aktualesnė. Restoranų virtuvės meistrai ir savarankiškai pasiskelbę šefai neabejotinai eksperimentuos išmėgindami pačius įvairiausius kukurūzų paplotėlių ir jų pagardų pateikimo variantus.

Gėlės

Jei jau dabar su pasimėgavimu troškulį malšinate arbatos grybo gėrimu su levandomis ar mėgstamame bare nepraleidžiate progos užsisakyti šeivamedžių kokteilį, neabejokite, kad 2018 m. tokių aromatingų pasiūlymų tik daugės. Levandos, kinrožės, rožės ir ypač šeivamedžiai taps tikrų tikriausiais maisto ir gėrimų aromatų akcentais. Jei norite atrasti netikėtą levandų skonį, rekomenduojame paragauti Lietuvoje iš natūralių ingridiuentų gaminamus levandų skonio "Baltų ledus".

Artimųjų Rytų skoniai

Humusas ir falafeliai jau puikiai pažįstami ir naudojami seniai, o kaip kiti Vidurinių Rytų skoniai? Pagalvokite apie prieskonius, harissa, kardamoną ir za'tar, taip pat apie tokius ingredientus kaip tahini (sezamų pasta), pomidorų uogienę ir halloumi. Naudodami tokius skonius neliksite nepastebėti, o jei dar improvizuosite?

„Naudok visą produktą“ kultūra 

BIOSALA komandą labai žavi vis labiau populiarėjanti "naudok visą produktą kultūra", skatinanti skalsesnį maisto vartojimą. Žmonės vis labiau skatinami naudoti visą produktą ir nemesti jo dalies. Pavyzdžiui, vartoti ne tik apelsiną, bet ir jo žievelę. 2018-aisiais pasiruoškite išbandyti tokius dalykus kaip marinuotus arbūzų lukštus ir brokolių stiebus.

Skaidrumas

Jau dabar mums puikiai žinomi ant produktų pakuočių skelbiami užrašai, reiškiantys, kad maiste nėra genetiškai modifikuotų (GMO) ingredientų, gyvūnai auginti laisvėje, produktai pagaminti laikantis laisvosios prekybos principų. Vis tik vartotojai pageidauja vis daugiau reikalaudami žinoti, kaip produktai buvo auginami ir apdorojami. BIOSALA parduotuvėse ant daugelio produktų yra specialus ženklinimas, kuris padeda greitai atskirti ne tik produkto savybes, bet ir auginimo, gamybos ypatumus.

Praeitas KVIEČIŲ ŽELMENŲ MILTELIAI: KUO NAUDINGI MŪSŲ ORGANIZMUI?
Kitas MÁDARA VEIDO KAUKĖS: IŠSAMUS GIDAS, KAIP JAS NAUDOTI?